Nii tänases kriisiolukorras kui ka tavapärases rütmis on hea, kui teame kuidas teineteisega virtuaalmaailmas ühendust hoida. On oluline suhelda sõprade ja lähedastega, jagada Jumala sõna, igapäeva elu mõtteid ja tunda teineteise tuge nii heas kui halvas. Kuna kõige levinum rakendus suhtlemiseks on Facebook, siis siin on väike juhend kuidas algatada vestluseid või luua vestlusteks gruppe.

 

 

Facebook/Messenger vestluse loomine

 1. Logi enda kasutajaga Facebook Messenger rakendusse.
 2. Vajuta sõnumite ikooni peale ja klõpsa nupule uus sõnum.
 3. Lisa sõber või sõbrad vestlusesse – alusta kirjutades eesnime.
 4. Kirjuta oma esimene sõnum vestlusesse.
 5. Saada ära ja näed kuidas vestlus on avatud.
 6. Vestluse juurde võid igal hetkel tagasi tulla, salvestub sõnumite nupu alla.
 7. Lisaks kirjutamisele on võimalik videokõnesid/koosolekuid pidada, kui kasutada telefoni või ka arvutis nt Google Chrome’i browserit – selleks vajuta vestluse juures üleval paremal asuvale telefoni ikoonile (ainult audio kõne jaoks) või videokaamera ikoonile (nii audio kui videokõne jaoks).

Palume pidada meeles, et antud keskkonna eesmärk on olla teineteisele toeks. Kasutame sõbralikku suhtlemisviisi ja mõistame, et tegemist on virtuaalse suhtlusega, kus reaalsed emotsioonid jäävad teisele poole ekraani. Seetõttu ei saa tihtipeale aru, kuidas teine inimene end tegelikult tunneb. Varu kannatust ja ole positiivselt meelestatud teise inimese suhtes.

Facebook grupi loomine  

Gruppides tegutsevad mitmesugused aktiivsed Facebooki kogukonnad. Võite liituda olemasolevate gruppidega, et olla ühenduses inimestega, kellele meeldivad samad asjad, mis teile, või alustada oma gruppi ja luua kogukond millegi ümber, millest hoolite või mida soovite arutada. Privaatsussätteid kohandades saate määrata, kas grupp on väike ja valitud liikmetega või avatud suuremale inimeste ringile.

 1. Klõpsa nuppu Facebooki ülemises parempoolses osas ja vali Loo grupp.
 2. Sisesta grupi nimi, lisa grupi liikmed ja vali siis oma grupile privaatsussäte.
 3. Klõpsa valikut Loo.
 4. Kirjuta oma esimene sõnum vestlusesse.
 5. Saada ära ja näed kuidas grupivestlus on avatud.
 6. Lisaks kirjutamisele on võimalik videokõnesid/koosolekuid pidada, kui kasutada telefoni või ka arvutis nt Google Chrome’i browserit – selleks vajuta vestluse juures üleval paremal asuvale telefoni ikoonile (ainult audio kõne jaoks) või videokaamera ikoonile (nii audio kui videokõne jaoks).

Kui oled grupi loonud, saad seda isikupärastada, laadides üles kaanefoto ja lisades kirjelduse.

Video selgitus samm haaval leitav siin.

Hoia Kalju koguduse Facebookil silma peal: facebook.com/kaljukogudus/

Selleks, et saaksid uutest teavitustest esimesena teada, vajuta koguduse Facebook lehel meeldib ja vali jälgin alt kuva esimesena.