Võtke Jumal eeskujuks!

Vaadates suvele 2021, ei suuda meenutada sellist kuudepikkust kuumust, mil pesumasin on unustanud kõik muu peale särkide ja shortside ning ka merevesi ei paku enam jahutust.

Ehk võtsid sa suvel rohkem aega Piibli lugemiseks, kasutasid võimalust tööd teha või vahetada keskkonda?

See on olnud ka suvi, mil võisime rõõmu tunda suurest jalgpallist, aga ka uuest vanasõnast, Rääkimine hõbe, vaikimine kuld, vehklemine pronks… ja seda ka vaid viivuks, sest siis tuli Tokyo olümpialt vehklemise kuldmedal Eestile! Vehklemine kuld!

Suvise puhkuse möödudes on meile jäänud pühapäevad. Selle näiteks on Piibli esimesed leheküljed, kus Jumal teeb tööd ja siis puhkab:võtke Jumal eeskujuks!

Pühapäev on taastumiseks, Jumala ja oma lähedaste seltsis olemiseks. Seda vajavad vaim, hing ja ihu.See pakub rahulolu ja rõõmu. Üks sajanditetagune jumalatu riigimees püüdis sisse viia 10päevase nädala. Tulemust võime täna näha – see ei õnnestunud.

Sügise saabumine on suur elumuutus. Tubasem reaalsus. Väga varane ärkamine. Palju kiirustavat ootamatust. Pimeda aastaaja paratamatused.

Astudes teadmatusse, palus Inglise kuningas Georg VI äreva 1939. aasta algul Jumalalt valgust. Ta sai vastuseks: „Pane oma käsi Jumala kätte – see on parem kui valgus ja tuntud tee.”

Meie turvaliseks GPSiks on Piibel ja taskutelefoniks perfektselt töötav palve ja Jumalausaldus.

Olgu sul ka koguduslikus mõtlemises uus algus, kus tahad kaasas olla ja pühendada oma jõud, oskused ja ressursid. Ehk tuleks mõni vana vale tegevus või töö lõpetada ning fokusseerida Jumala tahtele?

Kas sind inspireerib uute ruumide olemasolu ehk suur remont kõrvalruumides? Kuidas seda kasutada koguduse osaduslikus ja ka evangeelses elus? Soovin, et need ruumid kujuneks lisaks kirikusaalile meie teiseks koduks.
Võtke Jumal eeskujuks! (Efeslastele 5:1)

Vilja Lige