ALFA kursus algab juba veebruaris

Alfa kursus algab kerge ühise õhtusöögiga, millele järgneb loeng ühel kristlust tutvustaval teemal. Pärast loengut jagunevad kursuslased väiksematesse gruppidesse, kus arutletakse kuuldu üle. Väikegrupis võib igaüks küsida kõike, mis teda kristluse juures huvitab.

Mida Alfa tähendab:

  • Avatud kõigile, vaba sissepääs, sundimatu õhkkond.
  • Loengud, vestlusring, küsimused ja vastused.
  • Fantastiline pakkumine – meeldiv seltskond, õhtusöök, üllatusi.
  • Alfa tähendab saada teada algusest ja niipalju, kui sulle sobib.

Loe ka varasematel Alfa kursusel osalenud inimeste kommentaare:

Ene: Kursustele tulin, kuna oli janu, janu vaimsete teemade arutamise järele, millegi järele, mis puudutaks hinge. Õnneks on kaljukatel suur reklaamplagu seina peal, poest koju minnes hakkas see hästi silma ja tegi otsustamise küsimuse „Milline kirik?“ osas lihtsaks. Leidsin eest otsivad kaaslased, erinevas vanuses ja erinevates valdkondades tegutsevad inimesed, kes jagasid kokkusaamistel oma maailmapilti ja arusaamist või kogemust Jumalast. Leidsin palju positiivset suhtumist ja elurõõmu, kogesin, et kristlane ei pea olema alati surmtõsine. Andis kindluse, et alati on keegi, kellele ma korda lähen ja kelle poole ma pöörduda võin. Kogesin palve jõudu ja selle tulemusel sündinud imet. Mõistsin, et küsimused, mis minu pead Jumalast arusaamisel vaevasid, on ka teistele peavalu valmistanud.

Marko: Tulin Alfa kursusele ilma ootusteta, uudishimust ning pooljuhuslikult. Asi osutus aga hoopis huvitavamaks kui arvata oskasin. Seltskond oli ääretult tore. Samuti, kuigi olin senini olnud väga kahtlev, siis kursuse käigus hakkasin uskuma. Nägin, et on palju fakte ja ajalugu, mis Piibli väiteid toetavad. Hakkasin Piiblit ise põhjalikumalt uurima ja palju lugema ning olen seniste tulemustega väga rahul.

Kati: Jumal oli mulle nagu kauge sugulane, kelle olemasolust teadsin, aga kellega ei suhelnud. Oli vaja esimest sammu minu poolt ja selleks sobis Alfa kursus. Kursuse jooksul hakkasin taas igatsema seda suhet, millest olin jäänud kaugele. Loengud polnud kuivad ergutuskõned. Alfa on pigem uudishimu tekitav kristlust tutvustav kursus kireva, kuid mõnusa seltskonnaga, aruteludega… Palju kosutavat hingele, ajule ja isegi kõhule.

Rinno: Alfa kursusele sattusin juhuslikult. Tagantjärgi võin öelda, et minu jaoks andis kursus süsteemsema arusaama kristlusest. Seda mitte ainult teoreetilises plaanis vaid ka nö. argipäeva tasandil. Kohtuda kord nädalas ja vestelda mõnusas seltskonnas usust ja elust laiemalt, muutus kiiresti meeldivaks rutiiniks ja tunnen vajadust selle järgi ka praegu, kuid pärast kursuste lõppu. Minu esialgne hirm, et tegemist on kristliku pealetükkiva propaganda aktsiooniga ei osutunud õnneks tõeks ja kursuse läbimõeldud teemade valik ja nende esitamine ennekõike läbi vestluse ning mõttevahetuse annab võimaluse näha kristlust laiemas perspektiivis – osana inimesest ja ühiskonnast. Peamiseks kasuks enda jaoks peangi soovi õppida veel, et mõista paremini ennast ja kaaskondlasi. Arvan, et Alfa sobib hästi esimeseks sammuks Tee, Tõe ja Elu otsingul.

Pille: Osalesin Alfa kursusel, kuna tahtsin  rohkem teada saada kristlusest ja nii sõbranna kutse peale saigi minust Alfa kursusel osaleja. Loengud olid huvitavad ja sisutihedad. Paljudele küsimustele sain vastused, mis omakorda tekitasid taas uusi küsimusi. Alfa avardas palju mu mõttemaailma. Olen tänulik, et sain osaleda Alfal, sest sealt saadud teadmiste pagas on tohutult suur ja andis tõuke julgelt edasi minna. Julgen arvata, et ilma alfakogemuseta ei oleks ma see, kes ma olen praegu. Tänud Alfale! Soovitan kõigile!

Mihkel: Tundub, et selline Alfa kursus sobib eriti esimeseks vähegi süstemaatilisemaks tutvumiseks kristlusega, milleks see tõenäoliselt mõeldud oligi. Samuti võimaldab see ka esialgset tutvumist võimalike kogudusekaaslastega ning üldse kristlastega.

Krista: Otsustasin osaleda Alfa kursusel põhjusel, et leida vastuseid oma 6-aastase tütre sügavatele küsimustele ja mis seal salata, ka mõningatele enda küsimustele. Vastustele lisaks leidsin eest toredad inimesed, alati rõõmsameelsed ja toetavad, olenemata ilmast või poliitilisest olukorrast. Alati neljapäeva õhtul Alfasse minnes oli tunne nagu läheks koju õhtusöögile, tunne, et oled alati oodatud.

SvenKursusel oli hubane õhkkond. Samavõrra intrigeeriv oli loengu teema:  “Jumalalapse seisus”. Pastor Erki Tamm juhtis meid sammhaaval ja ettevaatlikult teemasse. Nagu eestlastega ikka, ei saanud me esmalt vedama, pärast pidama. Küsimusi tekkis hulgi ning me kasutasime heameelega võimalust.

LaiviAlfa-kursus on parim paik inimesele, kellel on elus olnud mõningaid usulisi kogemusi, kuid seejuures ka väga palju küsimisi, kõhklusi ja kahtlusi. Igaüks sai oma küsimusele vastuse meeldivas ja sundimatus vestlusringis. Igati meeldiv ja kasulik aeg, mis toitis nii mõistust kui ka hinge.

Argo: Kalju Alfa kursus andis suurepärase võimaluse kõikidele oma küsimustele vastuse saada, sest polnud valesid küsimusi, aga pea igale asjale oli hea vastus olemas. Mis veel parem, sai ka teiste mõtteid/küsimusi kuulda, ning see tegi asja väga huvitavaks, kuna endal ei tule alati kõik mõtted välgukiirusel- mitu pead on ikka mitu pead! Alfa erilisuseks oligi see, et väga, väga erinevad inimesed hakkasid väga, väga ühte meelt olema!

Alfa kursuse üheks lektoriks on pastor Vilver Oras.

Praegu on kogu maailmas käimas kümneid tuhandeid Alfa kursusi ligemale sajas riigis. Iga kuu registreeritakse rahvusvahelises Alfa-keskuses Inglismaal sajad uued kursused. Alfa kursusi korraldatakse pea kõigis kristlikes uskkondades – katoliiklastest, luterlastest ja baptistidest kuni nelipühi- ja karismaatiliste kogudusteni. Alfa kursusi peetakse sageli koolides, vanglates, isegi firmades ja mujal töökohtadel.

Alfa kursused toimuvad erinevates kogudustes üle Eesti. Rohkem infot Alfa kohta Eestis leiad Alfa Eesti kodulehelt.