Üks päev

Aastas on tavaliselt 365 päeva.
Psalmist ütleb „üks päev sinu õuedes on parem kui muud 1000 päeva mujal” (Ps 84:11). Ta on nõus olema kasvõi templi uksehoidja, peaasi et saaks olla Jumala läheduses. Tempel tähendas sümboolselt Jumala elupaika.
Üks päev kvaliteetaega teises keskkonnas, oma kõige kallimate või hea sõbraga – selliseid mäletame kaua. Oh, oleks neid veel! Aga Jumalaga … Me muutume kõige rohkem selle sarnaseks, kellega kõige rohkem aega veedame. Ühest päevast Jumalaga on vähe. Kui me Teda tõsiselt võtame, siis meis põleb soov olla tema ligiolus palju kauem.
Ööpäev jaguneb kolmeks 8-tunniseks osaks. Unele kaheksa, tööle kaheksa ja ülejäänud kaheksa tuleb jagada pere, koguduse, Jumala ja hobide vahel. Siin ongi raskus, et leida see „üks päev”.
Alanud uus 2021. aasta ei tule kerge. Pole põhjust luua illusioone. Eelmisel aastal teele minnes vaevalt teadsime, mis meid ees ootab. Ja oligi hea.
Ma tahan kogu südamest olla Jumala lähedal. Koos sinuga. Teisiti me ei kesta. Vahel võib olla tunne, et „vaim hakkab kustuma”.
Kuid olles Jumala läheduses, annab Ta „ülistusrüü kustuva vaimu ase- mel” (Js 61:3). Usume koos sellesse, nii on minna kergem.
Usk on nagu südameaknast välja vaatamine Jumala perspektiivi poole. Sel hetkel meie kannatlikkus näitab, mis samal ajal meie hingetoas toimub.
„Teile läheb vaja kannatlikkust, et te Jumala tahtmist täites saaksite kätte tõotuse!” (Hb 10:36). Kannatlikkust on vaja, sest see on kui sild, mis ühendab käesoleva hetke sellega, mis tuleb.
Usku ja lootust – sest „vaata, ma olen iga päev teie juures ajastu lõpuni” (Mt 28:20). See teadmine muudab, täidab jumaliku armastusega ja parandab kõik haavad.

Pastor Tarmo Lige
„Teie vend ja kaasosaline viletsuses ja kuningriigis ja kannatlikkuses” (Ilm 1:9)

Kuula Timo Lige laulu „Olla sinu ligiolus” SIIT või loe lihtsalt laulu sõnu SIIT