Sinu käes on kõik mu ajad

See on Taaveti kogemus (Ps 31:16).
Inimene ei saa ilma, et ajaga arvestaks. Õnneks Jumal ei ole piiratud ei aja ega ruumiga.
Küll aga mõistab Jumal inimest, kui ta oma piiratusega Teda appi hüüab. Jumal ei ole sinu ega minu jaoks kunagi liiga kaugel või kusagil ära. Temaga ei ole vaja aega eelnevalt kokku leppida, et jutule pääseda. Ta oli, on ja jääb!

Me oleme Jumala poolt varjule pandud. Temaga koos on turvaline elada. Olgu headel või kehvematel aegadel. See aeg, mis meil on kasutada, kasutame seda endale ja teistele õnnistuseks!

Novembris püüame kogudusega harjuda uue jumalateenistuse ajaga. Uus jumalateenistuse aeg kingib ka uusi võimalusi. Tahame koos õppida Jumala Sõna enne pühapäevast jumalateenistust Tetermanni majas.

Novembriga lõppeb kirikuaasta. Viimasel pühapäeval mõtleme tavapärsasest rohkem igavikulisi mõtteid. Mõtleme siis ka usuisadele. Kuna ka isadepäev mahub sellesse kuusse, siis olgu meile koguduses armsad nii need lapsed, kes kasvavad isaga peredes kui ka need, kelle isa on läinud „nelja tuule poole.“ Perekond on täna ühiskonnas löögi all, meie kogudusena väärtustame jätkuvalt Piibli õpetuse kohaselt perekonda.

Hiljuti avati Laulasmaal helilooja Arvo Pärdi Keskus. Tema muusika on jõudnud paljude inimeste südametesse mitmel pool maailmas. Vancouveris kogudust teenides juhtusin mitu korda pühapäeval kirikusse sõites kuulama klassikaraadiost Arvo Pärdi muusikat. Süda läks soojaks, et ka meie väikesel Eestil on suures maailmas mõju. Eeldan, et kui helilooja aeg saab otsa nagu meil kõigil, siis tema muusikat mäletatakse veel kaua.

Kui meie aeg saab otsa, kas on olnud meie elu jooksul vähemalt üks inimene, kelle olen suutnud juhatada igavikulise Jumala juurde varjule? Mõtle sellele, kuidas sa oma aega kasutad ja milline on sinu mõju.

Kõigile isadele ja vanaisadele aga head isadepäeva!
Tarmo Lige
Pastor