Kristus teie sees

“Kristus teie sees – kirkuse lootus” (Kolossa 1:27).

Kui Stefan Gisiger (EBF) mai alguses meid külastas, soovitas ta näha elu raamistatuna tänulikkusega. Oleme siis tänulikud oma koguduse eest, et me ei pea oma teed käima üksi. Kolossa 1:27 kirjeldab meie lootusrikast tulevikku ja ütleb seda mitmuses „meie”. Jumal on loonud meid üksteise jaoks. Kogudus on kõige erilisem mitmuse väljenduse vorm, täienduseks perekonnale.

Kristus on liiga suur, et nähtavaks saada ainult üksikute inimeste kaudu. Kristus saab avalikuks meie kõigi kaudu, kõige kirkamalt aga koguduse
kaudu. Kogudus – see oleme jah, sina ja mina. Koos.

Me oleme ainult koos paremad.

Kui Kristus elab meis, siis see väljendub argistes tegemistes. Nädala sees toimetulekuks peame nädala esimesel päeval kohtuma, et sellest saadud jõuga taas nädal hakkama saada.

Kui Kristus elab meis, siis väljendub see pühapäevastes kohtumistes. Palvetes. Naeratavas pilgus. Käepigistuses. Kohvikus öeldud mõnes julgustavas sõnas. Pühakirja koos lugemises – jah, Piibel on koguduse jaoks ja koos tõlgendamiseks! Eksime niimoodi vähem.

Kodugrupp ja kõik teisedki koguduse sündmused on kasulikud, kuid mitte ükski neist ei asenda ega saa asendada pühapäevast kohtumist meie kodukirikus.

Me oleme ainult koos tugevamad.

Kui tahame saada tugevamaks, peame kokku saama ja kokku jääma. Raskust kandes jaguneb raskuse kaal selle kandjate vahel. Kes on tugevam, saab aidata seda, kes niipalju kanda ei jaksa. Koos Kristusega seda tehes, saame ka kõige uskumatumatest raskustest jagu.

“Ja kui ka üksikust jagu saadakse, siis kaks panevad ometi vastu; ja kolmekordset lõnga ei kista katki nii kergesti” (Koguja 4:12).

Me oleme tuleviku inimesed.

Praegune on meile ka oluline, kuid meie ihude lunastus ja lõplik kirgastumine on ees. Siis näeme Kristust näost näkku („palgest palgesse”). Siis on meie „aknad pestud” nii kirkalt puhtaks, et võime julgelt vaadata päikesesse, ilma ühegi triibu ja laiguta.

Laseme Kristusel elada meie sees – kirkuse lootuses ja ootuses!

„Palju, palju parem ootab meid ees, kui see, mis jääb seljataha” (C.S. Lewis).

Tarmo Lige